Jak bardziej cieszyć się życiem?

zadowolenieŻyjemy w ciekawych, ale jednocześnie trudnych czasach. Rozwój technologii i cywilizacji doprowadził do tego, że wprawdzie możemy coraz więcej i szybciej, ale również coraz więcej wymagamy od siebie (i wymagają od nas inni). W efekcie jesteśmy niewyspani, zmęczeni, zestresowani codziennymi gonitwami. Większość z nas obudzi się z tego pędu dopiero wtedy, kiedy polegnie złamana zawałem bądź depresją. Może więc o nasze życie zadbać wcześniej? I zacząć cieszyć się nim wtedy, kiedy jesteśmy w pełni zdrowi?
Jak to zrobić?

Rób mniej
To oczywiście nie łatwe, jeśli ma się tak napięty harmonogram, że kalendarz pęka w szwach. Czy jednak musisz brać na głowę aż tyle? Przeanalizuj twoje tygodniowe zajęcia i zobacz z czego możesz bez żalu zrezygnować a co scedować na kogoś innego. Ustawiaj swoje przyszłe zadania i spotkania tak, aby zawsze mieć przynajmniej dwie godzinki wolnego czasu. Jak to zrobić? Po prostu potraktuj to jak zapisane w kalendarzu spotkanie z samym sobą

Jedz lepiej
Nie jedz w pośpiechu (wrzody) i nie jedz fast foodów. Po pierwsze, powodują one że jesteś ociężały, czujesz się gorzej i masz mniej energii, po drugie pomyśl ile marnujesz przyjemności z jedzenia, którą mógłbyś mieć, gdybyś nie jadł stale hamburgerów i pizzy. Wyznacz sobie jeden dzień na kulinarne, zdrowe eksperymenty. Jeśli nie umiesz gotować, zawsze możesz zdobyć nową kompetencję, bądź poeksplorować nieco ofertę restauracji.

Odłączaj się
Jesteś stale pod telefonem, a dzień bez Internetu jest dla Ciebie katastrofą? A wiesz że jest już nawet nazwa na uzależnienie od bycia stale pod komórką? Jeśli masz wolne, pozwól sobie na wyłączenie komórki. Nie odbieraj telefonów od szefa w weekend – pozwól sobie sam na postawienie granicy.

Skup się na ludziach
Czy wiesz, że bardziej szczęśliwi są Ci, którzy swoje cele życiowe ustalają w oparciu o związki z innymi, a nie w oparciu o karierę czy pieniądze? Wyobraź sobie siebie w wieku 60 lat – czy wolałbyś być bogaty, ale sam w wielkim pustym domu, czy wolałbyś mieszkać skromnie, ale otoczony rodziną i przyjaciółmi?

Znajdź codzienną przyjemność
Staraj się, aby codziennie w Twoim życiu wydarzało się coś, co Cię cieszy i sprawia, że się uśmiechasz. Codziennie przed snem pytaj sam siebie o to, co przyjemnego Ci się dziś wydarzyło. Jeśli sobie przypomnisz choć jedną rzecz- zaśniesz zadowolony. Jeśli przez trzy noce z rzędu nie będziesz w stanie przypomnieć sobie żadnego miłego wydarzenia z mijającego dnia, to zastanów się poważnie, czy to jest takie właśnie życie jakiego chciałeś?

Nie musisz robić wszystkiego od razu, zacznij po kolei – ważne, abyś znalazł swoje własne szczęście w życiu i pozwolił sobie sam nieco bardziej się nim cieszyć.

Komentarze (5) do artykułu “Jak bardziej cieszyć się życiem?”

 • jaja napisał(a) dnia 13 stycznia, 2010, 19:48

  masturbuj sie

 • omg napisał(a) dnia 17 grudnia, 2010, 20:34

  hahaha

 • amman napisał(a) dnia 10 stycznia, 2011, 12:21

  gorzej jak laska ktora kochales cie nie chce.

 • karo.vox napisał(a) dnia 27 marca, 2011, 17:25

  Wszystkie te porady są denne…
  przetestowałam każde już wiele razy i nie czuję się bardziej szczęśliwa z życia ;] z wyrazami szacunku Ja!

 • cichy napisał(a) dnia 10 lutego, 2013, 13:46

  Proste i jasne zasady. Ale czy w dzisiejszyb mega-szybkim świecie jest na to czas?

Dodaj swój komentarz

Copyright © 2015 Psychika.eu. All rights reserved. stat
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to. Dowiedz się więcej...
Theme by Fitobochka and ComFi.com Phone Cards Company.