Cześć, Louise

Louise Hay  ( Eng.  Louise L. Hay , 08 października 1926 – 30 sierpnia 2017) – jeden z założycieli ruchu samopomocy, autor ponad trzydziestu książek popularnej psychologii , w tym powszechnie znanej książce „You Can Heal Your Life” w świecie ( „Ty możesz uleczyć swoje życie “). Założyciel wydawnictwa Hay wydawnictwa  [7]  , radio Radio Hay House  [8]  , fundusz charytatywny Hay Fundacji  [9]  .

Kluczową ideą dzieła Louise Hay – to nasze destrukcyjne przekonania, ograniczając wyobrażenia o sobie i neperezhitye negatywne emocje są przyczyną naszych problemów emocjonalnych i fizycznych dolegliwości, ale z odpowiednich narzędzi, możemy zmienić nasz sposób myślenia i uzdrowić swoje ciało. W związku z negatywnym postrzeganiem o sobie, bolesnych emocji i dolegliwości fizycznych i zdolności, aby uzdrawiać swoje życie i pokazać pracę założyciela Instytutu Radykalnego przebaczenia Colin Tipping, założyciela szkoły „Słuchaj moje ciało,” Liz Bourbeau (Lise Bourbeau)  [10]  [11]  , etc. .

Książka Louise Hay “You Can Heal Your Life” (dosłowne tłumaczenie: “You can heal your life”) została opublikowana w 1984 r., Z powodzeniem 110 reprintów w Stanach Zjednoczonych. Książka została przetłumaczona na 30 języków i opublikowana w 33 krajach (łączny nakład przekroczył 50 000 000 (pięćdziesiąt milionów) kopii – dane za rok 2014).

30 sierpnia 2017 roku, w wieku 91 lat, Louise Hay zmarła we śnie z przyczyn naturalnych w swoim domu w San Diego w Kalifornii.

Biografia

W swojej książce,  You Can Heal Your Life  , w rozmowie z M. Oppenheimer  [12]  gazety « New York Times », jak również na swojej stronie internetowej  [13]  Louise Hay mówi o sobie i swojej pracy.  Dalej w tłumaczeniu znajdują się fragmenty powyższych źródeł.

Osobista filozofia Louise Hay była określona przez jej wychowanie. Dzieciństwo był niestabilny i ubogi, ciągle bić jej ojczym i jej matkę, a ponadto we wczesnym dzieciństwie, Louise doświadczył nie jeden ciężki uraz psychiczny i nastoletnie lata były naznaczone uzależnień i wiele innych błędów. W wieku 15 lat opuścił dom i Louise zakończyła się w Chicago w 16 lat urodziła dziecko, ale dał do obcych.

W latach 50. przeprowadziła się do Nowego Jorku. Pracował jako służący, kelnerka, sprzedawczyni. Kilka lat później zmieniłem moje imię i stałem się modelem i całkiem udanym. Wyszła za zamożnego biznesmena. Po 14 latach małżeństwa jej mąż zerwał z Louise.

W 1970 r. Zainicjowano początek “całego życia”. Louise uczyła się uczestnicząc w spotkaniach “Pierwszego Kościoła Nauk Religijnych” w Nowym Jorku (Pierwszy Kościół Nauk Religijnych). Stała się popularnym mówcą w kościele i wkrótce zaczęła doradzać klientom. Praca ta szybko przerodziła się w karierę pełnoetatową.

Po kilku latach pracy Louise Haye opracowała “Podręcznik” zawierający szczegółowe informacje na temat psychologicznych przyczyn dolegliwości fizycznych i opracowała pozytywne modele myślenia, aby wydostać się z nich i stworzyć zdrowie. Ta kompilacja stała się podstawą broszury w 12 arkuszach “Heal Your Body” (“Heal your body”). Krążenie 5000 zostało umorzone w ciągu 2 lat, a Louise została zaproszona do wykładania i prowadzenia seminariów w całych Stanach Zjednoczonych.

Po 3 latach, po zdaniu egzaminów, otrzymała licencję od praktykującego nauczyciela. Równolegle studiować dzieła takich autorów jak Sinn Florencja (Florencja Scovel Shinn). Wreszcie pozostawiając super model kariery, Louise Hay kontynuował naukę na Międzynarodowym Uniwersytecie Maharishi Maharishi Mahesh Yogi (Maharishi Mahesh Yogi) w Fairfield (stan Iowa ).

Louise była w stanie zrozumieć jej filozofię w praktyce, kiedy zdiagnozowano raka – 1977 – 1978. Louise mówi, że nie pamięta dokładnie daty. Zastanawiała się nad alternatywną alternatywą dla chirurgii alternatywnej, leczenia medycznego i opracowała własny intensywny program: afirmacje, wizualizacje, oczyszczanie organizmu, reflexoterapię i psychoterapię. I, co najważniejsze, wiedząc, że rak był przyczyną jej niechęci zapomnieć głęboki żal nadużyć w dzieciństwie, Louise przyjęła – swoją nazwę – „schemat przebaczenie”, którego istotą było zakończyć, bo to wyraził, „rozpuszczania” przestępstwa.

W ciągu sześciu miesięcy od tej pracy Louise została całkowicie wyleczona z raka. Jednak później lekarz, który obserwował ją w tym czasie, powiedział New York gazety Youth Village Voice , że nigdy nie miał raka i jej choroba była „sugestia” (artykuł zawierał dwuznaczności: nie było jasne, czy istnieje autosugestia umysłu lub sugestia do kogoś innego).

W 1980 roku Louise powróciła do Południowej Kalifornii.

W 1984 roku ukazała się jej nowa książka “You Can Heal Your Life” (“You Can Heal Your Life”). To Louise wyjaśnia w jaki sposób nasze przekonania i wyobrażenia o sobie często są przyczyną naszych problemów emocjonalnych, fizycznych dolegliwości i jak korzystać z niektórych narzędzi, możemy zmienić nasze myślenie i nasze życie na lepsze. Obejmowało to rozszerzoną i uzupełnioną tabelę błędów i afirmacji z poprzednio opublikowanej broszury “Heal Your Body”. Książka «You Can Heal Your Life» ma na liście” New York Times » USA książek najlepiej sprzedających od 1984 roku i pozostał w pierwszej linii do 13 tygodni.

W 1985 r. Louise rozpoczęła pracę w grupie wsparcia “The Hayride” z sześcioma mężczyznami, u których zdiagnozowano AIDS, spotykając się z nimi w jej mieszkaniu. Do 1988 roku grupa powiększyła się do 850 osób i przeniosła się do audytorium w West Hollywood. Louise rozpoczęła ruch miłości i wsparcia, zanim ludzie zaczęli nosić czerwone wstążki w dziurkach od guzików. W tym czasie (1987) napisała książkę o AIDS “Tworzenie pozytywnego podejścia”, której podstawą było doświadczenie z tą grupą.

W 1987 r. Louise Hay założyła i kierowała wydawnictwem Hay House Publishing (“Hay House”). Co zaczęło się jako małe „non-profit” podmiotu w salonie swojego domu stał się kwitnącym korporacji handlowej, wydaje miliony książek, książek audio, CD, DVD, wideo i różne dodatki i osiągi całego świata. Autorzy pracy z «Hay House», wielu ludzi sukcesu, w tym lekarzy i psychologów, którzy zawodowo zajmują się sprzedażą „osiągnięcia szczęścia” technik, w tym Wayne Dyer, Suze Orman, Marianne Williamson, Sylvia Browne, Doreen Virtue, Joan Borysenko – około 130 autorów. Teraz “Hay House” jest głównym wydawcą Deepak Chopra .

W 2004 roku You Can Heal Your Life ponownie stało się liderem sprzedaży dzięki pojawieniu się Louise Hay w talk show z Oprah Winfrey i talk show z Philem Donahue (oba spotkania odbyły się w ciągu jednego miesiąca).

W 2005 roku radio internetowe “Radio Hay House – Radio for your Soul®”  [8]  , stworzone przez Louise Hay i jej partnerów biznesowych , rozpoczęło nadawanie radia internetowego , tworząc iluzję interaktywnego komunikacja z autorami książek “i to jest bardzo ważne”, według Louise Hay, ponadto opracowano cykle programowe programów edukacyjnych i edukacyjnych, cykle afirmacji.

Od ponad 20 lat działa Fundacja Hay, fundacja charytatywna  [9]  stworzona przez Louise Hay – formalnie nienastawiona na zysk organizacja, która twierdzi, że wspiera “inne organizacje zajmujące się doradztwem”, “zwraca uwagę” na pacjentów w hospicjach i dystrybucję broszur ; tłumaczy książki Louise Hay na języki obce, promuje jej poglądy na temat zdrowego stylu życia i “pozytywnego myślenia” o pacjentach chorych na AIDS, prowadzi “społeczne ukierunkowanie” na maltretowane kobiety.

W 2008 roku film dokumentalny “You Can Heal Your Life”  [14]  , który został kupiony przez dziesiątki lub setki tysięcy uczestników “seminariów szczęścia”, wyszedł dzięki specjalnej miękkiej “pozytywnej presji społecznej”  (rówieśnik ciśnienie) o  kontrolowanej intensywności. To przyniosło autorowi dodatkowy dochód w wysokości kilku milionów dolarów. Ze względu na specyfikę dystrybucji kaset z filmem, dokładna kwota otrzymanych zysków nie jest znana nawet amerykańskiemu organowi podatkowemu i nigdy nie została opublikowana.

W lutym 2014 r . Otwarto jej osobistą wystawę malarstwa i grafiki “Sztuka Louise Hay” (“The Art of Louise Hay”)  [15]  w Kalifornii.

Zmarła 30 sierpnia 2017 roku w wieku 91 lat.

Książki

Książki w języku rosyjskim:

 • Cześć Louise. “Ulecz swoje życie.” M. 1987
 • Cześć Louise. “Ścieżka do zdrowego życia”. M. 1987
 • Cześć Louise. “Uzdrów się”
 • Hej. Luisa. “Uzdrów swoje ciało.” M. 2000
 • Cześć Louise. “Moc w nas”
 • Heil L. “Uzdrawiające moce w nas”
 • Hei L. “Zdrowy duch to zdrowe ciało”
 • Hei L. “Moc kobiet”
 • Hey L. “Serce myślące”
 • Hej L. “Tajemnica sukcesu: jak osiągnąć dobrobyt finansowy”
 • Hey L. “With New Happiness”
 • Cześć Louise. “Wielka księga bogactwa i szczęścia”. M. 2017
 • Hei L. “Zarządzaj swoim przeznaczeniem”. M. 2016

Książki w języku rosyjskim i przedrukowany w języku rosyjskim: “You Can Heal Your Life”, “Ścieżka do zdrowego życia”, “Encyclopedia of Life zdrowych z Louise Hay” – są przekłady tej samej książce  Ty jesteś może uzdrowić swoje życie  , Louise L. Hay,  Hay Dom Inc., 1984  ; 0-937611-01-8 ISBN (opublikowane w Stanach Zjednoczonych).

Książki w języku angielskim:

 • Możesz uzdrowić swoje życie, Hay House Inc., 1984; ISBN 0-937611-01-8
 • Puszka uzdrowić swoje serce: Znajdowanie Peace of Po rozstaniu, rozwodzie lub śmierci  Louise Hay, David KESSLER. Hay House Inc., 2014
 • Uzdrów swoje ciało: psychiczne przyczyny choroby fizycznej i metafizyczny sposób na pokonanie ich.  Hay House Inc., 1984  ; ISBN 0-937611-35-2
 • Garden of Thoughts: My Affirmation Journal,  Hay House Inc., 1989  ; ISBN 978-0-937611-67-8
 • Love Yourself, Heal Your Life Workbook,  Hay House Inc., 1990
 • Moc jest w tobie  . Hay House Inc., 1991
 • Heart Thoughts,  Hay House Inc., 1992  ; ISBN 978-1-4019-3720-1
 • Kochające myśli o wzrastającym dobrobycie,  Hay house Inc., 1993
 • Wdzięczność: Way Of Life,  Hay House Inc., 1996
 • Życie! Refleksje na temat Twojej podróży,  Hay House Inc., 1996  ; ISBN 978-1-56170-092-9
 • Living Perfect Love: Empowering Rituals For Women,  Humantics MultiMedia Publishers, 1996  ; ISBN 978-0-9652851-0-0
 • Heal Your Body AZ: Mentalne przyczyny choroby fizycznej i sposób ich przezwyciężenia,  Hay House Inc., 1998  ; ISBN 978-1-56170-792-8
 • 101 sposobów na zdrowie i uzdrowienie,  Hay House Inc., 1998  ; ISBN 978-1-56170-496-5
 • Mogę to zrobić,  Hay House Inc., 2004.
 • Myślę, że jestem!: Nauczanie dzieci mocy afirmacji,  Hay House Inc., 2008  .
 • Wszystko jest dobrze: Uzdrów swoje ciało medycyną, afirmacją i intencją  LOUISE HAY, MONA LISA SCHULZ, MD, PH.D, Hay House Inc, 2014.

Notatki

↑ Pokaż kompakt

 1. ↑  Niemiecka Biblioteka Narodowa , Państwowa Biblioteka Berlińska , Bawarska Biblioteka Państwowa , itp.  Rekord # 129224588 // Ogólna kontrola regulacyjna (GND) – 2012-2016.
 2. ↑  SNAC
 3. ↑  http://www.hayhouse.com/louise-hay-legacy
 4. ↑ Przejdź do: 2  http://www.nytimes.com/2008/05/04/magazine/04Hay-t.html?pagewanted=all
 5. ↑ Przejdź do: 2  http://www.last.fm/music/Louise+Hay
 6. ↑ Przejdź do: 2  http://8tracks.com/explore/songs/Louise_Hay
 7. ↑  Publikowanie Hay House – książki, DVD, wydarzenia autorskie na żywo i online, e-booki, aplikacje na iPhone’a
 8. ↑ Przejdź do: 2  http://www.hayhouseradio.com
 9. ↑ Przejdź do: 2  Louise Hay Foundation
 10. ↑  Liz Bourbo
 11. ↑  Słuchaj swojego ciała
 12. ↑  Louise Hay – Hay House – Wydawnictwo – Książki – Autorzy – You Can Heal Your Life – New Age – The New York Times
 13. ↑  O Louise Hay
 14. ↑  Louise Hay | You Can Heal Your Life Movie | Oficjalna strona internetowa
 15. ↑  Sztuka Louise Hay – YouTube

Leave a Comment

Your email address will not be published.