Kozlov, Nikolay Ivanovich

Nikolai Kozlov  (ur. 16 sierpnia 1957 roku wieś Belyakov , Klepikovsky powiat ) – doktor psychologii , profesor, założyciel Training Centre „Sinton”, rektor Uniwersytetu Applied Psychology ,  [1]  Radzieckiego rosyjski psycholog , dziennikarz , pisarz , nauczyciel i popularyzator psychologia praktyczna. Jest autorem popularnych książek naukowych z psychologii.

 • Odpowiadający członek organizacji publicznej ” Russian Academy of Natural Sciences “;
 • Kandydat na filozofię;
 • Dyrektor Centrum Szkoleniowego “Sinton” ;
 • założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Specjalistów Rozwoju Personalnego ;
 • Prezes Profesjonalnego Stowarzyszenia Psychologów Ruchu Sinton;
 • Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologii Stosowanej IAAP ;
 • Rosyjski pisarz w zakresie wydajności osobistej i biznesowej;
 • założyciel University of Practical Psychology.

Ma 25 lat doświadczenia w prowadzeniu treningu psychologicznego. Bo opracowane metody szkoleniowe, zwłaszcza „Sinton-Program” kluby pracy i ośrodków szkoleniowych w ponad pięćdziesięciu miast w Rosji i na Białorusi, Gruzji, Izraela, Kazachstanu, Łotwy i Ukrainy.

W 2005 roku został włączony do encyklopedii odnoszących sukcesy ludzi ” Who is Who in Russia “.

Biografia

Ukończył studia w 1979 r. Na Wydziale Psychologii Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. MV Lomonosov , wykładał w IPC Goskominturista. Studiował Arkady Pietrowicz Egides , zaczął prowadzić własne szkolenia w 1982 roku, w 1983 roku założył klub Psychologii Stosowanej (obecnie centrum szkoleniowe) Sinton. Zaprojektowany NI Kozlov „Sinton-Program” obejmuje cykle tematyczne „Basic”, „Świat uczuć”, „ludzi sukcesu”, „Królestwo”, „trudny mecz.” Opracował system “Distance”: technikę samodzielnej pracy nad planowanym rozwojem osobistym. Autorka szkoleń “Analiza logiczna tekstu” i “Sztuka pisania książek”, rozwijająca myślenie i pracę produktywnie z tekstami naukowymi i popularno-naukowymi. Założyciel własnej szkoły coachingowej, która przeszkoliła i wyszkoliła kilkudziesięciu udanych trenerów biznesowych i osobistych.

W 2004 roku, wspólnie z A. Sviyash , I. Vagin i B. Levy założył Międzynarodowe Stowarzyszenie rozwoju osobistego (obecnie Międzynarodowe Stowarzyszenie specjalistów w rozwoju osobistym), rozwijanie standardów korporacyjnych w zakresie prowadzenia szkoleń rozwoju osobistego.

W 2000 r. Opracowano program biznesowy “Business Standard”  [2]  , przeprowadzono ponad 80 otwartych szkoleń biznesowych z szefami największych firm w Rosji i na Ukrainie.

Autor książek o praktycznej psychologii i biznesu sukces : „Jak leczyć siebie i ludzi”, „Filozoficzne Tales”, „Formuła jednostki”, „to książka dla tych, którzy lubią żyć”, a także „przepis na sukces, czy filozofii życia skutecznie ludzki” , “Strategie przywództwa” i “Proste właściwe życie”. W ciągu ostatnich dziesięciu lat książki N. Kozlova, według wydawców, rozeszły się po Rosji z nakładem ponad 10 milionów egzemplarzy. Poza pisaniem książek, coachingiem, pracą naukową, organizacyjną i metodologiczną prowadzi wiele działań oświeceniowych i doradczych za pośrednictwem swojej osobistej strony internetowej.

Rodzina

 • Pierwsza żona – Alla  [3]
  • Od jego pierwszej żony, dwóch synów – Aleksander Nikołajewicz Kozłow i Iwan Nikołajewicz Kozłow.  [3]
 • Jego drugą żoną jest Marina Konstantinovna Smirnova, filolog i psycholog, z pięciorgiem dzieci.  [4]
  • Druga żona ma troje dzieci.  [3]

Ewaluacja działań

Ocena działań NI Kozlova jest skomplikowana w związku z wieloma kierunkami jego działalności i najwyraźniej powinna uwzględniać różne okresy jego działalności.

Podejście Sintona jako program treningowy i kierunek w praktycznej psychologii otrzymuje wysokie oceny od innych specjalistów, osób religijnych i profesjonalnych psychologów. Badania programu Sinton mówią o jego pozytywnym wpływie na osobowość uczestników. Egzaminy organizacji naukowych i czołowych psychologów nadają również programowi Sinton wysoką ocenę.

Ocena NI Kozlov jako wiodący szkolenia osobowych jest odzwierciedlone w ratingu Stowarzyszenia rozwoju zawodowego jednostki, w której jest on jednym z założycieli: najwyższą ocenę  [5]  Jako trener biznesu, pracy z prezesów i kadry kierowniczej największych firm rosyjskich i zagranicznych  [6]  . Wysokie wyniki z innymi psychologami dostał pracę jako redaktor naczelny Psihologosa : Encyclopedia of Applied Psychology i kierownika warsztatu badawczego praktycznej psychologii  [7]  .

Z drugiej strony, sam przyznaje, że N. Kozlov jako pionier osobistej szkolenia i kierunku, co autor programów szkoleniowych oraz jak prowadzić to popełnił wiele błędów. Część profesjonalnych psychologów i przywódców religijnych, a obecnie jest dość negatywna ocena szkolenia podejście Sinton.

Większość ujemnego sprzężenia zwrotnego związanego z wczesnym etapie jego działalności oraz, w szczególności, wraz z publikacją jego książki „Philosophical Tales”, w którym autor wyrażone sceptycyzmu do dogmatyczny, w tym religijnych, myślenia.

Najważniejsze materiały, w tym czasopisma profilowe, korespondencja, dyskusje na forach, a nawet krytyczne dowcipy, są gromadzone na stronie internetowej Jewgienija Wołkowa  [8]  . Krytyka przedstawicieli religii, a także orzecznictwa sądowe związane z tą krytyką, są zbierane na stronie internetowej św. Ireneusz z Lyonu  [9]  .

Krytyka

Znaczna część krytyki Kozlov opiera się na kontrowersyjnej interpretacji jego wypowiedzi w książce „Filozoficzne Tales” o zachowania seksualne w różnych kulturach (pedofilia, zoofilia i homoseksualizmu). Nikolai Kozlov opinia w tej sprawie jest jeszcze ważniejsze, że to nie tylko profesjonalny psycholog i popularny pisarz, ale zaangażowany w rozwój młodych ludzi przez centrum treningowego „Sinton” założonej przez niego. sobie pytanie o jego stanowisko w kwestii deviancy seksualnej danej mu w forum CA „Sinton” Nikolai Kozlov, odpowiedział:

Zoophilia, pedofilia lub homoseksualizm – z punktu widzenia społecznego rozwoju społeczeństwa, a także z punktu widzenia indywidualnego rozwoju, są w tym samym kontrowersyjnym zajęciem, jak granie na automatach. Z reguły we współczesnych realiach jest to głupie i szkodliwe zajęcie. W tym samym czasie, jeśli zoofilia i pedofilia nie mają praktycznie żadnych uzasadnień (nie w starożytnym świecie, w którym żyjemy) i pewnie mogą zostać potępione, to homoseksualizm jest trudniejszy. Jest to bardzo niepożądane dla odchyleń społeczeństwa, ale nie zawsze dla osoby wolny wybór – niektórzy ludzie rodzą się z podobnymi odchyleniami. I w tym przypadku współczesne społeczeństwo ma skłonność do wywoływania pewnej tolerancji  [10]  .

W stosunku do rodziny jako instytucji publicznej przemawiał także na swoim forum Nikołaj Iwanowicz:

Żyj w rodzinie dobrze iz miłością, większość ludzi nie wydaje się dobrze wiedzieć. Ale zostali zmuszeni do życia w rodzinie, tak jak w celi ekonomicznej, ponieważ zostali zmuszeni. Wiernie obserwowali, kiedy to było opłacalne, i poszli do niewierności, kiedy stało się bardziej interesujące. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat sytuacja zmieniła się diametralnie, a życie bez rodziny, w pojedynkę, w samotności, stało się bezproblemowe, a nawet wygodniejsze – biorąc pod uwagę, że ludzie nie nauczyli się żyć w parach. Większość moich kolegów w tej sytuacji uważa, że ​​instytucja rodziny przeżyła sama siebie, czas ją porzucić i szukać nowych form życia społecznego. Ja jednak trzymam się innych poglądów i wierzę, że przyszłość społeczeństwa była i będzie – w rodzinie: ojciec, matka i dzieci, – jeśli tylko jesteśmy zainteresowani nauką życia w rodzinie. Dla mnie to zadanie wydaje się bardzo przyzwoite, a nawet realistyczne: przynajmniej moje doświadczenie w Sintona mówi, że ludzie mogą się tego nauczyć. Co osoba, która już wie, jak prowadzić rodzinę, chce być szczęśliwa w małżeństwie? Być tylko parą, zawsze? Indywidualny wybór pozostaje dla wszystkich i na różnych etapach ich życia ludzie decydują o tym na swój własny sposób. Cieszę się jednak, że ci, którzy nauczyli się żyć w rodzinie, zaczynają ją pielęgnować, doceniają i traktują swoją połówkę jako bardzo kochaną osobę [11]

Książki Nikolay Kozlov

 • 2004 – Siedemnaście momentów sukcesu: strategie przywództwa – ISBN 5-17-022205-X , ISBN 5-271-08804-9 , ISBN 5-9602-0115-1
 • Warsztaty życia prywatnego
 • Psychologia dla ludzi biznesu
 • Jesteś liderem
 • Sinton: życie, radości i problemy
 • Jak traktować siebie i ludzi, lub Psychologię praktyczną na każdy dzień – ISBN 978-5-699-48888-9
 • Formuła osobowości
 • Opowieści filozoficzne ISBN 978-5-699-55019-7
 • Prawdziwa prawda
 • Książka dla tych, którzy lubią żyć
 • Formuła sukcesu
 • Proste życie, czyli jak połączyć radość, znaczenie i skuteczność ISBN 978-5-699-81357-5
 • Proste, właściwe dzieciństwo. Książka dla inteligentnych i szczęśliwych rodziców ISBN 978-5-699-82871-5
 • Psycholog. Encyklopedia psychologii praktycznej ISBN 978-5-699-55027-2

Notatki

 1. ↑  http://nkozlov.ru
 2. ↑  “Standard biznesowy”
 3. ↑ Przejdź do: 3  http://old.nkozlov.ru/life/s140/#.WjRW90jmDfI
 4. ↑  http://nkozlov.ru
 5. ↑  Ocena uczestników
 6. ↑  Standard biznesowy
 7. ↑  Kuźnia nauki o psychologii
 8. ↑ Strona  Evgenia Volkova
 9. ↑  strona św. Ireneusz z Lyonu
 10. ↑  Fora Sintona -> do dewiacji seksualnych
 11. ↑  Forum Sinton -> Wierność w swojej rodzinie

Leave a Comment

Your email address will not be published.