Mafia (gra)

„Mafia” – salon zespół psychologiczny turowa fabularna gra z detektywem historii, która symuluje zwalczanie informował o siebie członków zorganizowanej mniejszości z większością niezorganizowany.
Fabuła historii  : Mieszkańcy miasta, zmęczeni szaleństwem mafii, podejmują decyzję o przeniesieniu wszystkich mafiosów do więzienia . W odpowiedzi mafia ogłasza wojnę całkowitemu unicestwieniu wszystkich pokojowo nastawionych obywateli.

Historia

 • Gra została wymyślona wiosną 1986 roku przez Dmitrija Davydova, studenta Wydziału Psychologii Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego , pochodzącego z Kamensk-Uralski  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  . Początkowo rozgrywano go w hostelach , audytoriach i korytarzach Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego . Po tym jak niektórzy studenci wyjechali za granicę, aby uzyskać podyplomowe wykształcenie zawodowe , gra zaczęła rozprzestrzeniać się po krajach Europy, a następnie do innych części świata. Na przykład pierwsze pojawienie się gry “Mafia” w USA zostało udokumentowane w 1989 roku na letnim obozie w Pensylwanii  [5]  .
 • Według autora, który przeniósł się w 1991 roku w Bostonie , gra opiera się na kulturalno-historyczny teorii radzieckiego psycholog 1920 „s Wygotskiego  [7]  .
 • Badacze rozróżniają dwa rodzaje gier: rywalizację (wrestling) i prezentację (maskarada). “Mafia” z powodzeniem łączy cechy obu typów. Jest to zarówno show, jak i walka o przetrwanie. W przeciwieństwie do kart, ta gra nie jest w żaden sposób powiązana z pieniędzmi, w przeciwieństwie do golfa nie wymaga wydatków finansowych, w przeciwieństwie do piłki nożnej – dobrego przygotowania fizycznego. Co najważniejsze, przynosi tak cenną intelektualną przyjemność. W bezinteresownej frywolności gry kryje się jej potencjał  [8]  .
 • Pierwowzorem gry “Mafia” jest  [9]  europejska gra “Zabójca” ( morderstwo z angielskiego  wink’a , niemiecki  Mord im Dunkeln ), znana od połowy XX wieku  [10]  . W przeciwieństwie do gry “Mafia”, w “Killer” gracze szukają jednego maniaka, aw grach “Mafia” poprzez dyskusję już obliczyć zespół morderców – zespół mafii.
 • Szybka dystrybucja i popularność gry pomogły włoskiemu serialowi ” Sprut “, w którym komisarz policji Corrado Cattani walczy przeciwko sycylijskiej mafii. Pod koniec lat 80. jego motywy były często używane w pierwszych wersjach gry, a niektóre odmiany “Mafii” przechowują nazwy bohaterów ról i miejsce akcji w tonie serii do tej pory. Na przykład w Norwegii , do której do 1995 r. Status komisarza i nazwa samej gry poprzez ” zepsuły telefon ” zszedł jako  Kasar Khatani  [11]  .
 • W 1998 r. Kaliningradzka Szkoła Wyższa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej wydała podręcznik szkoleniowy “Komunikacja niewerbalna. Rozwijanie gier fabularnych “Mafia” i “Killer” ”  [12]  . Cele tego dodatku określały rozwój osobistych cech kadetów oraz asymilację różnych technik i metod czytania mowy ciała w formie gry.
 • W 2002 r. W Internecie pojawił się “Notatki Gracza” Rubena Yesayana “Strategiczne i taktyki” Ruben Yesayana “Notatki gracza”, składające się z dwóch części: “Notatek Czerwonego gracza” i “Notatek czarnego gracza”. Szczegóły książki i skrupulatnie opisuje wszystkie etapy gry, biorąc pod uwagę szczegółowe zalecenia dotyczące działań istniejących postaci (mafia, cywile, don, szeryf) na każdym etapie, a także przeanalizował najczęstsze błędy w grze.
 • W 2010 r. Moskiewskie wydawnictwo “Planet” opublikowało książkę Edwarda Aslikiana “Mafia (zasady, taktyka i strategia gry”)  [13]  .
 • W 2017 roku Jewgienij Rogachev i Grigor Derdyan zwolniony „Najbardziej wszechstronny słownik terminów i slang gry mafia”, w którym zostały one zmontowane istnieć w definicji i określeń „Mafia”, wraz ze szczegółowymi opisami ich znaczeń i przykładów użycia w grze.
 • Gra “Mafia” jest również używana do traktowania osób uprawiających hazard z uzależnienia od hazardu w Chinach oraz jako sposób na ponowne kształcenie “trudnych” nastolatków w letnich obozach chrześcijańskich w USA  [5]  . Z pomocą “mafii” japońscy licealiści przygotowują się do roli przyszłych jury  [4]  [14]  .
 • Od 1998 roku w dużych miastach Rosji  [14]  , Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu i Chin  [15]  [16]  [17]  stara się organizować specjalistyczne salony „Mafia” gry. Niektóre kluby organizują międzyuniwersyteckie turnieje mafijne  [18]  .
 • Mafia jest uznawana za jedną z “50 najbardziej znaczących historycznie i kulturowo gier, które pojawiły się od 1800 roku”  [19]  [20]  .

Opis gry

Istnieją dwa zasadniczo różne typy gier, prowadzone przez różne mafklubami zgodnie z regulaminowymi zasadami.

Pierwszy jest często nazywany “klasyczną mafią”  [21] . Oto zaangażowany, co do zasady, wyłącznie 10 graczy: 7 cywilów z szeryfem, a wśród nich 3 graczy mafia don jako szef zespołu. Zasady tej gry są przemyślane tak, aby zespoły cywilów i mafii były równoważne, pomimo różnej liczby graczy w tych drużynach. Cechą charakterystyczną tych zasad jest to, że mafia “budzi się” tylko w pierwszą noc i negocjuje plan gry dla całej kolejnej partii. „Strzelanie” graczy mafia prowadzonych w drugiej nocy z zamkniętymi oczami za pomocą zginania dwa podniesione palce – gest symulowanie strzał, który jest stały w czasie wiodącym wypowiedział je w liczbie graczy kolejka. „Shot” Mafia wszyscy gracze muszą zrobić zarówno z zamkniętymi oczami tylko Wymowa wiodącą numer jednego gracza, który zgodził się na pierwszą noc, lub peredogovorilis gesty w ciągu dnia, tak że mafia może „miss” – wtedy przeżył wszystkich graczy. W nocy, z wyjątkiem pierwszego, z kolei, w różnych momentach (nie znając się nawzajem), tylko dwóch graczy otwiera swoje twarze: don i szeryf. Don ma prawo sprawdzić jednego szeryfa w nocy, po tym, jak dowiedział się od lidera, czy jego określony zawodnik jest szeryfem. Szeryf na noc dowiaduje się od prezentera o jednym wybranym graczu, jest mafią lub pokojowo nastawionym. W ciągu dnia szeryf nie powinny być uznawane za graczami w swoich rolach z wyprzedzeniem, że mafia nie przeniesieniu strzelanie na niego, ale nie wyciągnąć z tego, skoro jeden z graczy mafii zawsze może nazywać się szeryf i fałszywego połączenia sprawdzonych graczy, jak skorzystają z mafią. Rola gier nie została ujawniona do końca gry – więc po odejściu zawodnika Nikt jednak nie może być pewien, czy jest to cywile lub mafia. W dyskusji przy stole powiedział tylko jeden gracz – to nie jest dla gracza w jego (podane do innego gracza) umieszczony minutę wiodące uwag, których nagromadzenie jest zwykle do 4 prowadzi do przedwczesnego zakończenia gry, aby ich odtwarzacz. Podczas przemówienia gracza, inni mogą wymieniać gesty, mafia może użyć tego do ponownego przypisania strzelania. Głosowanie odbywa się w systemie względną większością głosów – każdy żywy gracz może głosować tylko na rzecz wydalenia tylko jeden kandydat, a opuści stół gracz z względną większością głosów. Jest to wersja gry poświęconej książce E. Aslikyan „Mafia” oraz książki „Notatki z odtwarzaczem” R. Yesayan.

Druga wersja gry jest często nazywany „miejski mafia”, „mafia – miasto”, czasami „Petersburg mafia”. W tej wersji zasad wśród graczy przedstawić oprócz prostego rolę mafii i cywilów i różnych znaków jak maniak i prostytutka.

Ponadto istnieje wiele różnych amatorskich, bezpłatnych opcji reguł. Niemniej jednak istnieją ogólne zasady gry  [13]  [22]  [23]  :

 • Presenter  oferuje uczestnikom gry –  (wszystkie) mieszkańcom  – zakryte karty do wyboru. Może być stosowany jako specjalny zestaw gra, w której mapy są już wydrukowanej przyszłości „rolę” graczy i zwykłych kart do gry: od prosta gra pokład wybrany kilka kart, które są przypisane odpowiednie rolę gniazda, gdzie cywile dopasować kolor czerwony i mafii czarny .
  • Gracze dzielą się na dwa zespoły:  mieszczanie  (otrzymali czerwone kartki) nie znają się nawzajem, a  mafia  (got czarne karty), który jest w mniejszości, ale wzajemnie poznać w pierwszej „nocy” (patrz niżej).
  • Podobnie jak w przypadku zespołu Mafia oraz zespołem mieszkańców, gracze mogą mieć specjalny status: na przykład, wśród zwykłych ludzi, co do zasady, jest szeryf (amator mafia znany jako  komisarza  ) (co noc w stanie sprawdzić status jednego z graczy, w niektórych odmianach zasad – może być również nocą „zabić” jednego z członków mafii), a wśród mafii –  Don  (rola jest inna w różnych wersjach).
 • Proces gry podzielony jest na dwie fazy: “dzień” i “noc”.
  • Kiedy  gospodarz  ogłasza “noc” w mieście, gracze zamykają oczy – “śpią”. Pierwszego wieczoru  przywódca  pozwala  mafii otworzyć oczy i pamiętać swoich towarzyszy – “poznać”. Następnie  mafia  “zasypia”, a  lider  z kolei wymaga obudzenia innych graczy o specjalnych statusach. W ten sposób lider zdaje sobie sprawę z układu w grze.
  • Zgodnie z zapowiedzią „dnia” obudzić  wszystkich ludzi  i omówić, które z nich mogą być zaangażowane w  mafię  . Pod koniec dyskusji  prowadzącej  ogłasza otwarty głos dla „pasuje do więzienia” (w różnych wersjach gry, proces ten nazywa się linczu , wiszące , morderstwo ) otrzyma więcej głosów „wysłał do więzienia” (z gry).
  • Dyskusja może iść tak uniwersalne (wszyscy gracze mówić na raz) i przemiennego (każdy gracz mówi w pewnym okresie czasu, w czasie).
  • Zasady głosowania w różnych wersjach mafii mogą się znacznie różnić: aby gracze mogli głosować oddzielnie dla każdego kandydata (wtedy ten kandydat musi zdobyć bezwzględną większość głosów) lub jednocześnie (czyli każdy gracz głosuje tylko przeciwko jednemu kandydatowi, w tym przypadku, który zyskał względną większość). Istnieją inne modyfikacje: kandydaci do usunięcia mogą otrzymać “uzasadnioną minutę”, po czym głosowanie zostanie powtórzone lub zostanie złożone żądanie, że gracz jest kilkakrotnie głosowany.
  • Potem przychodzi “noc”. Noc budzi  mafia  , cicho (gesty) „nadaje” i zabija jednego z ocalałych  mieszkańców  , pokazując  mistrza  kogo dokładnie. W niektórych wersjach ostatecznej decyzji w noc zabójstwa zajmuje  Don  Mafia po zabójstwie  mafii  idzie spać.  Komisarz  budzi się i wskazuje na jednego z  mieszkańców,  który chce “sprawdzić” za udział w mafii.  Prowadząc  wszystko tak cicho, „palce”, przedstawia  komisarzowi  stan sprawdzany. Jeśli w grę wchodzą inne “specjalne role”, one również budzą się i gestykulują  prezenterowi popełnione działanie. Istnieje wersja z mafią, w którym mafia obudzić tylko na pierwszej nocy – we wszystkich kolejnych nocy mafia zabija jednego gracza podnosząc ręce nad stołem i czyniąc gest „strzał” w tym czasie, jako wiodący gracz sprawdza numery wokół stołu. W tym przypadku gracz umiera, w którym wszyscy żywi członkowie zespołu mafijnego “strzelali”.
  • Dzień prezenter zapowiada, który został zabity w nocy, jeśli nie wydarzy tęsknić mafii, lub zadeklarowanej dzień dobry, a także dostarcza informacje o innych wydarzeniach nocy. Zabity gracz opuszcza stół, czasami mający prawo do “ostatniego słowa”. W niektórych wersjach mafii rola zamordowanego zostaje ujawniona przez przywódcę, w innych przypadkach pozostaje tajemnicą.

Informacje o tym, co się stało, są wykorzystywane przez pozostałych przy życiu graczy do dyskusji i inne “przekonania”.

Gra trwa aż do zwycięstwa jednej z drużyn. Zwycięstwo może zostać przyznane zarówno po całkowitym zniszczeniu jednej z drużyn, jak iw sytuacjach, w których zwycięstwo jednego z zespołów staje się matematycznie niemożliwe.

W grze Mafia często używa dodatkowych ról, z których każda ma swoją specjalną funkcję. Role mogą zarówno różnicować grę, jak i powodować znaczną nierównowagę. Są gry z kilkoma przeciwnymi drużynami mafii, dodatkowe możliwości dla mieszkańców miast (na przykład karta Kamikaze: w przypadku śmierci gracz może natychmiast “zabić” każdego innego gracza przy stole), a także różne warunki korzystania z istniejących ról (na przykład  lekarz  może mieć lub nie ma prawa się wyleczyć, aby traktować tego samego gracza kilka razy z rzędu,  maniak  może być zmuszony zabić w nocy lub mieć prawo do odmowy zabicia).

Liczba graczy

Możliwe: 3 lub więcej. Przy niewielkiej liczbie graczy gra szybko się kończy, a duża z powodu ogólnego hałasu i włamywania się do grup dyskusyjnych, nie ma sensu. Możesz zastosować następującą formułę do obliczenia liczby członków mafii:

{\ displaystyle M = \ left \ lfloor {\ frac {N} {k}} \ right \ rfloor},

gdzie {\ displaystyle M} – liczba mafii, {\ displaystyle N} – całkowita liczba graczy, {\ displaystyle k} – Współczynnik obliczeniowy.

 • na żywo – w salonach, na IRCu i pogawędkach {\ displaystyle k} waha się od 3 do 4.
 • w grach sieciowych z odroczonym zwrotem – PBEM , fora , blogi i portale społecznościowe – zwykle przyjmuje się zwiększoną wartość{\ displaystyle k}, {\ displaystyle k> = 4}: większość  mieszkańców  to  mafia  .

Wersje telewizyjne

Od czasu do czasu pojawiają się informacje na temat realizacji gry w telewizji w postaci programu telewizyjnego.

 • Z 1990 do 1995 roku łotewski National Television LTV1 nadawanie cotygodniowy program telewizyjny ”  Parlament przeciwko mafii  ” ( Lett. Parlaments pret Mafiju ). Według świadków gra została przeprowadzona dla 12 osób. Jednym z gangsterów był “Ojciec chrzestny”, podsumował opinie członków mafii, a następnie podjął własną decyzję, kto ma odebrać życie. Komisarz został nazwany “Badaczem”. Dzień wszystkich żywych mieszkańców – „Parlamentariusz” – omawianie której powinny „Lynch” . Dwa zdania otrzymały minutę na ostatnie słowo przed egzekucją. Ten, który nie mógł litować się nad parlamentem, został “stracony”  [24]  .
 • W 2004 roku studio “Positive TV” (znane głównie na antenie telewizyjnej ” Gorodok “) podjęło próbę zorganizowania rosyjskiej wersji telewizyjnej gry. Na wystawę, zwaną ”  Against the Mafia  ”  ,  wybrano wersję gry z nieznanym mistrzem po obrocie kart zabitych i zasadzonych mieszkańców (tzw. “Game vtemnuyu”). Gra polegała na odgrywaniu scenek – mieszkańcy otrzymywali karty z nazwiskiem zawodu, które powinni wywoływać telewidzowie i odnosić wygraną podczas pokazu. Dwóch graczy, których karty zostały wygrawerowane “mafią”, a drugą zdobią “komisarz”, musiało w ułamku sekundy wymyślić zawód, a tym samym rozpuścić się w tłumie uczciwych mieszczan. Gra została przeprowadzona dla dziewięciu osób w oryginalnej kolorowej scenerii  [25] . Aby stworzyć poczucie intrygi i empatii dla społeczeństwa, “noce” zostały pokazane tylko na samym końcu serialu. Jako zawodnicy zaproszeni zostali korespondenci gazet Panorama TV, Komsomolskaja Prawda , czasopisma Sobaka.ru, Kalendarz, Afisha i początkowe aktorki filmowe z Petersburga. Po zakończeniu każdej gry czołowy, uhonorowany artysta Federacji Rosyjskiej Alexander Stroev  [26]  wybrał trzech najlepszych graczy, którzy otrzymali koperty pieniężne. Zwycięzca ostatniej super-gry został szczęśliwym zwycięzcą vouchera na Sycylię . Program “Against the Mafia” był emitowany przez Channel 5 w St. Petersburgu i ukraiński kanał NTN w2005  [27]  , MTRK Mir w 2007 i 2008 r.  [28]  .
 • Jesienią 2009 roku, w wieczornym powietrzu kanału Muz-TV, ukazał się jego program “MAFIA”  [29]  . Gry odbywały się dla dziesięciu i dziewięciu uczestników. Dla opcji dziesięciu uczestników w grze rozdano trzy karty mafii i dziewięć kart mafii. Cechą tej gry telewizyjnej był brak komisarza. Większość uczestników programu telewizyjnego to muzyczna i bliskowschodnia bohemia oraz widzowie kanału telewizyjnego . Alexandr Pryanikov zagrał showmana  [30]  .
 • Pod koniec 2010 roku firma telekomunikacyjna Tele2 sponsorowała wydanie telewizyjnego programu “Mafia w mieście” dla regionalnego, całodobowego kanału telewizyjnego Kemerovo “My City”  [31]  .

W kinematografii

W styczniu 2016 r . Ukazał się rosyjski film fabularny ” Mafia: The Game for Survival “. Fabuła filmu związana jest z fikcyjnym programem telewizyjnym zgodnie z zasadami “Mafii”, która do 2072 roku zyskała popularność na całym świecie. Podaje się, że autor tego filmu, Dmitrij Dawydow, został oficjalnie wykorzystany do kontroli  [32]  [33]  .

Notatki

↑ Pokaż kompakt

 1.  Archiwum: gazeta ” Vechernyaya Moskva ” №193 (24971) z 20 października 2008
 2. ↑  Informacje o Mafii na about.com  (eng.)
 3.  Archiwum: Dimitry Davidoff  (angielski)
 4. ↑  2 Idź do: Magazyn “Pieniądze” № 30 (685) z 04.08.2008 ”  Mafia okresu picia ”
 5. ↑  3 Idź do: Wired UK Magazine , 03/2010. « Werewolf: Jak gabinet gra stała się tech Fenomen » (Eng.)
 6. ↑  Odpowiedzi Dmitrija Davydova  (angielski)  (francuski) na pytania francuskiej strony internetowej jeuxsoc.fr, 1 marca 2011 r. Dane.
 7. ↑  Strona  (angielski) pierwszego projektanta wilkołaków w grze Andrew Plotkin. Sekcja “Historia” ( rosyjska “Historia” ).
 8.  Informacje z czasopisma ”  Tajemnica firmy ”
 9. ↑  Zasady Mafii z Uniwersytetu Princeton (USA). Historia Learn Mafia  (pol.)
 10. ↑  Johanna Preetorius  . Knaurs Spielbuch. Ch. Konversationsspiele (“Games of Conversations”). – Monachium, 1953 r. – S. 242.
 11. ↑  Mafia Norwegii .
 12. ↑  Petrov S.V., Kholopova E.N.  Komunikacja niewerbalna. Rozwijanie gier fabularnych “Mafia” i “Zabójca”. – Metoda nauczania. Pomoc. – Kaliningrad : KVSh MVD Rosji , 1998 r. – 40 pkt.
 13. ↑  2 Idź do:  Aslikian E.  Mafia (zasady, taktyka i strategia gry) . –  M  .: Planet, 2010. – 76 pkt. – ISBN 978-5-903162-16-1 .
 14. ↑  2 Idź do: RBC . Przeniesienie intrygi dnia. Fabuła ” Z zamkniętymi oczami ” 9 marca 2010 r
 15.  Archiwa: “Xclub” w Pekinie, 50 000 członków  (chiński)
 16. ↑  Artykuł o chińskich klubach mafijnych “Killer” (2000 członków) i “PK Club” (6000 członków)  (angielski)
 17. ↑  Uwaga dotycząca chińskich klubów mafijnych  (angielski)
 18.  “Czas Newy”. “Miasto przed mafią 2003”
 19.  Information about.com: ”  50 najbardziej historycznych i kulturalnych gier opublikowanych od 1800 roku (angielski) ”
 20.  W 2007 r. Portal about.com zawarł Mafię w ”  Top 5 najlepszych gier głosujących  (w języku angielskim) ”  .
 21. ↑  Zasady gry “Klasyczna mafia”
 22. ↑  http://desktopgames.com.ua/games/895/mafia_rules_eng.pdf
 23. ↑  http://mafiafederation.org/fiim/pravila.pdf
 24. ↑  Z historii grupy produkcyjnej Virus Art
 25.  Archiwum: Dekoracje do programu “Against the Mafia”
 26. ↑  Oficjalna strona internetowa Alexandra Stroeva
 27. ↑  NTN. “Przeciw mafii”
 28.  Archiwum: Opis programu telewizyjnego “Against the Mafia” w MTRK Mir
 29. ↑  MAFIA . Opis pokazu na stronie Muz-TV.
 30. ↑  Oficjalna strona internetowa Aleksandra Pryanikowa
 31. ↑ Program  telewizyjny “Mafia w mieście” na KemerowoTV
 32. ↑  Premiera nowego trailera do filmu “Mafia: gra o przetrwanie”
 33. ↑  Elena Podkaminskaya usunęła Oliviera ze stołu noworocznego

Leave a Comment

Your email address will not be published.