Ósma umiejętność: od wydajności do wielkości

“Ósme umiejętności. Od efektywności do wielkości ” ( Eng. Of Habit 8: From efektywności do wielkości ) – książce Stephen Covey , specjalista w dziedzinie przywództwa i relacji rodzinnych konsultant zarządzania organizacją i nauczyciela. W tej pracy autor uzupełnia i rozwija idee książki ” Siedem umiejętności bardzo skutecznych ludzi. Potężne narzędzia programistyczne . “

Podstawowe pomysły

Według autora, w epoce postindustrialnej , kiedy monotonna praca przenosi się do krajów trzeciego świata, a kraje rozwinięte muszą nieustannie dowodzić swojego przywództwa ze względu na wysoką efektywność pracy twórczej, pracownicy nie muszą tyle wydajności, ile swojego potencjału twórczego.

Stephen Covey nazywa go “głosem” i mówi, że sama wydajność nie wystarcza dzisiaj, że “nowa era wymaga od nas wielkości – samorealizacji, namiętnego wykonania i znaczącego wkładu”.

Zadania czytnika:

 1. Rozpoznaj swój głos, przychodząc, aby zrozumieć swoją prawdziwą naturę.
 2. Wyraź swój głos, rozwijając wizję, dyscyplinę, pasję i sumienie.
 3. Zachęcaj do nabywania własnego głosu.
“W naszej mocy decydowania o wspaniałym życiu, a nawet łatwiejszym – aby jeden dzień był nie tylko dobry, ale wspaniały. Nie ma znaczenia, ile czasu spędziliśmy na drodze do miernoty, zawsze możemy zmienić kierunek. Zawsze. Nigdy nie jest za późno, aby to zrobić. Możemy znaleźć nasz głos .

– Stephen Covey “The Eighth Skill: From Efficiency to greatness”

.

Autor widzi swój cel w dostarczeniu czytelnikowi planu, po którym można osiągnąć samorealizację i przyczynić się do nowej rzeczywistości, nie tylko w pracy, ale w życiu w ogóle.

Podstawowe idee “ósmej umiejętności” zostały zilustrowane przykładami z życia i obszernym materiałem podstawowym, aby ułatwić ich zastosowanie w praktyce.

Spis treści

Część 1. Znajdź swój głos

 • Znajdowanie swojego głosu – Nieodkryte wrodzone prezenty
 • Wyraź swój głos – wizję, dyscyplinę, pasję i sumienie

Część 2. Zachęcaj do nabywania głosu innych

 • Inspirować innych do zdobycia głosu lidera
 • Głos wpływu – stań się “trymerem”
 • Głos w dobrej wierze jest tworzeniem wzorca charakteru i kompetencji
 • Głos i szybkość zaufania
 • Łączenie głosów – znajdowanie trzeciej alternatywy
 • Jednym głosem jest poszukiwanie drogi: wspólnej wizji, wartości i strategii
 • Głos i dyscyplina wykonania – wyrównanie celów i systemów w celu osiągnięcia rezultatów
 • Inspirującym głosem jest uwolnienie pasji i talentu
 • Osiem umiejętności i “aktywna powierzchnia”
 • Mądre użycie twojego głosu dla dobra służenia innym

Recenzje

“Stephen Covey nadal nas oczarowuje: tym razem ze swoją nową książką” The Eighth Skill “. Ten najbardziej szanowany przywódca na świecie, opierając się na ideach swojej bestsellerowej książki “Siedem umiejętności”, oferuje inny model zachowania, który pozwala przeżyć jasne życie wypełnione znaczeniem i pozostawić po sobie spuściznę wielkości przez długi czas. “

– Larry King

.

“Przy pomocy książki” The Eighth Skill “Stephen Covey prowadzi kierownictwo na nowy, inspirujący poziom i każdy powinien przeczytać książkę, która chce być liderem.

– Arun Gandhi, prezes Instytutu Tolerancji im. M.K. Gandhi

.

“Stephen Covey od dawna i pewnie prowadzi tych, którzy starają się poprawić. Książka” Eighth Skill “wskazuje drogę do osiągnięć i sukcesu.

– Steve Forbes, prezes i dyrektor generalny Forbes, redaktor naczelny magazynu Forbes

.

Edycje w języku rosyjskim

 • Steven Covey. Ósma umiejętność: od wydajności do wielkości. – “Alpina Pablisher” , 2011. – 408 str. – ISBN 978-5-9614-1624-4 , 0-684-84665-9.
 • Stephen Covey Osiem umiejętność: od wydajności do wielkości – “Alpina Pablisher”, 2010. Audiobook mp3 na 2 dyskach CD, 16 filmów na DVD, książeczka, aplikacja do aplikacji. Twórca audiobooka: Jurij Abrosimow.

Leave a Comment

Your email address will not be published.