Siedem umiejętności bardzo skutecznych ludzi

Siedem umiejętności bardzo skutecznych ludzi. Zaawansowane narzędzia rozwoju osobowości  ( angielski.  Do tego 7 wysoce skuteczne zwyczajów ludu: Przywracanie charakter etyka ) – popularna książka amerykańskiego konsultant biznesowy Stephen Covey na rozwój osobisty, opiera się przede wszystkim na zasadach psychologii humanistycznej.

W 2004 roku, 15 lat po pierwszym wydaniu (1989), książka została przetłumaczona na ponad 38 języków i sprzedano ponad 15 milionów egzemplarzy. W sierpniu 2011 r. Time Magazine nazwał książkę “Siedem umiejętności wysoce skutecznych osób” jedną z 25 najbardziej wpływowych książek biznesowych  [1]  .

Siedem umiejętności

Podstawą koncepcji zarysowanej w książce jest sekwencja siedmiu umiejętności.

Pierwsze trzy nawyki zakładają niezależność (zdolność do kontrolowania siebie). Następne trzy nawyki to współzależność (interakcja z innymi). Ostatni, siódmy nawyk oznacza stałą doskonałość zarówno zdolności do kontrolowania siebie, jak i zdolności do interakcji z innymi.

 1. Bądź proaktywny .
 2. Począwszy, stanowią ostateczny cel.
 3. Najpierw zrób to, co musisz zrobić najpierw. Zamówienie priorytetowe:
  1. Ważne i pilne
  2. Ważne i nie pilne
  3. Nieważne i pilne
  4. Nieważne i niepotrzebne
 4. Myśl w duchu “wygrany-wygrany”.
 5. Najpierw spróbuj usłyszeć, a następnie wysłuchaj.
 6. Osiągnij synergię (dążenie do twórczej, wzajemnie korzystnej interakcji).
 7. Ostrzyć piłę (ciągle ulepszać ).

Adnotacja

Ta książka dotyczy cech, które ludzie powinni dążyć do osiągnięcia sukcesu, książki o harmonijnym rozwoju osoby, o poszukiwaniu sensu życia i reakcji na okoliczności. Stephen Covey dowiedział się ogromną ilość literatury na temat przywództwa, sukces, analizowane życie wielu wielkich ludzi, i doszedł do wniosku, że podstawą długotrwałego sukcesu i prawdziwego ja każdej osoby jest wierny do pewnych podstawowych zasad i wiecznych prawd, które są prawdziwe w każdej sytuacji iw każdych okolicznościach. W rzeczywistości, Covey stara się nowoczesnym językiem i blisko każdego z nas, aby porozmawiać o przykłady tych moralnych i etycznych wartości, które są głoszone przez wszystkich religiach świata (iw tym sensie książka wygląda jak próba stworzenia nowoczesnego „10 przykazań”. – aczkolwiek bez pojęcia Boga) Najciekawsze jest to, że Covey praktycznie nie odnosi się do Biblii, chociaż mówi prawie to samo. Wielki wpływ na Stephena Coveya miałViktor Frankl , autor książki “Mówiąc do życia” Tak “: Psycholog w obozie koncentracyjnym”. Podstawą filozofii Covey jest to, że człowiek zawsze ma swobodę wyboru sposobu reagowania na konkretną sytuację. Nawet w najbardziej beznadziejnej sytuacji, w sytuacji ekstremalnej niewoli (tak jak w więzieniu) osoba jest zawsze swobodnie działać taki czy inny sposób, pokazując w ten sposób, że osoba – nie jest robotem, a nie marionetką sytuacji i aktywnym twórcą swojego losu. W życiu często pojawiają się sytuacje, gdy człowiek czuje, że nie ma wyjścia, że ​​jest uwięziony, w kłopotach z czasem, w długach. W takich sytuacjach pozytywne podejście Covey może być bardzo pomocne.

Uznanie

“Siedem umiejętności bardzo skutecznych osób” od ponad siedmiu lat prowadziło listę bestsellerów i, na podstawie wyników ankiety czytelników czasopisma “Journal for Executives”, zostało nazwane “najbardziej wpływową książką o interesach XX wieku”.

Magazyn “Time” nazwał dr Covey jednym z dwudziestu pięciu najbardziej wpływowych Amerykanów.

Recenzje książki

U progu XXI wieku. Musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby Rosja wkroczyła na rynek z pewnością i optymizmem. Wierzę, że kluczem do tego jest odwołanie się do najlepszych tradycji życia duchowego i uczciwej przedsiębiorczości. Książka Stephena Coveya, która pochłonęła światowe doświadczenie sukcesu, może być dobrą podstawą do ożywienia kultury ludzkich relacji. Siła siedmiu umiejętności i zasad w nich określonych jest ponad wszelką wątpliwość. Serdecznie witam wygląd tej książki.

Ya.N. Dubenetsky,
prezes zarządu
Promstroybank Rosji

Niedawno dałem mojemu starszemu synowi książkę Stephena Coveya “Siedem umiejętności wysoce efektywnych ludzi”. Wydaje mi się, że pomysły przedstawione w tej książce pomogą mojemu synowi budować jego życie na zasadach wydajności, żyć w harmonii z samym sobą i lepiej rozumieć innych ludzi. W pewnym sensie “Siedem umiejętności” można nazwać podręcznikiem życia. Ale ta książka jest potrzebna nie tylko dla osób. W tym samym stopniu może pomóc całemu zespołowi osiągnąć wspólny cel, poprawić interakcję między działami, zbudować stabilne relacje z partnerami i klientami. Osobiście pomogłem jej zobaczyć wiele innych oczu i przykro mi, że w czasach mojej młodości nie mogłem czytać takiej książki.

Yuri Kirillov,
Prezes JSC
“Red Proletarian”

Tłumaczenia na język rosyjski

 • Covey, SR  Siedem umiejętności wysoce efektywnych ludzi: potężne narzędzia rozwoju osobistego Siedem nawyków wysoce efektywnych ludzi. –  M .: Alpina Pablisher , 2012. – 374 pkt. – ISBN 978-5-9614-1828-6 .

Notatki

 1. ↑  Gandel, Stephen (09 sierpnia 2011). « Z 7 nawyków skutecznego działania (1989), Stephen R. Covey w 25 Wpływowy Business Management większość książek ».

Leave a Comment

Your email address will not be published.