Sinton (centrum szkoleniowe)

„  Sinton  ” (ośrodek szkoleniowy „Sinton”, „Klub praktycznej psychologii” Sinton „”) – organizacja prowadzenie biznesu, edukacji i osobiste szkolenia . Nazwa jest związana z mało popularnym terminem “synton”, co oznacza przesłanie komunikacyjne mające na celu nawiązanie kontaktu, pozytywności, konstruktywnej komunikacji  [1]  . Nie ma związku z religią Shinto .

„Klub praktycznej psychologii” Sinton „” łącząc kilkadziesiąt  określ  ]  «trenerzy» została założona w 1983 roku  potrzebne źródło 476 dni  ]  Nikołaj Iwanowicz Kozłow , który był «czołowym trenerem». W 1991 NI Koslov zorganizowało stowarzyszenie twórcze profesjonalnych psychologów “Sinton” (1999 – Training Centre “Sinton” praktyczny Psychologii)  [2]  . Centrum szkoleniowe “Sinton” jest członkiem Międzynarodowej Konfederacji Usług Zbawienia  [2]  . Niektóre z technik psychologicznych stosowanych w klasie w centrum szkoleniowym Sinton przeszły egzamin w państwowych instytutach naukowych  [2] . Na podstawie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Psychologicznego “Złota Psyche” Centrum Kształcenia Sinton zostało uznane za finalistę w nominacji “Najlepszy projekt roku w praktyce psychologicznej”  [2]  .

Działalność Sintona jest krytykowana przez organizacje religijne i przedstawicieli nauki, a także podejmowane są odpowiednie decyzje sądowe.  [⇨]

Krytyka

W „Sinton” istnieje wiele przeciwnicy. Materiały krytyczne zebrane na miejscu docent Niżnym Nowogrodzie State University psychologiem socjologa E. Volkova  [3]  . Volkov powiedział, że program „Sinton” opiera się na całkowitej dyskredytacji zwykłą (konwencjonalny) myślenia i oferuje zamiast jej myślenia „Sinton” i że program jest szczególnie zaraźliwy dla oversexed nastolatków „negativistkogo okres” i ludzie nie mogą uciec ten etap w jego rozwoju  [ 4]  .

Główne argumenty przeciwników Sintona są następujące:

 • Niektórzy (głównie prawosławni) eksperci od sekt i destrukcyjnych kultów to “Sinton” jako taki  [5]  [6]  [7]  .
 • Niektórzy uczestnicy szkoleń uważają, że “Sinton” łączy czysto materialistyczną ideologię z absolutnie nie reklamowanym wykorzystaniem “duchowych technologii”  [8]  .
 • W “Sinton” jest “Centrum nowoczesnych technologii NLP”, gdzie przechodzą one kursy certyfikacji NLP i szkolenia w ramach programów Międzyregionalnego Centrum technologii NLP .

W 2002 r. Opublikowano numer czasopisma Journal of Practical Psycholog nr 6, krytykując Sintona  [9]  . Szef Sintona Nikołaj Kozłow skorzystał z prawa do odmowy publikacji swoich artykułów  [10]  .

Na znakach niszczącej sekty w “Sinton” wskazał psycholog Assoc. SS Stepanov (MPPI) w monografii “Mity i ślepe zaułki popowej psychologii”  [11]  [12]  .

Od strony organizacji religijnych

Wiele krytycznych recenzji dotyczących “Sintona” można usłyszeć od organizacji ortodoksyjnych . “Sinton” jest negatywnie oceniany z punktu widzenia chrześcijańskiej moralności; gdy środek Ireneusza Lyons uważa „Sinton” do psihokultam – psychoterapii i psihotreningovym organizacji z typowych sekt form oddziaływania na członków  [13]  [14]  [15]  [16]  .

W 2007 roku zapadła decyzja Khimki Miasto Federalny Trybunał w regionie Moskwy, uznając zgodę przynależności „Sinton” do totalitarnych sekt i kultów pseudopsychological „nieprawdziwe”  [2]  .

W 2008 roku, w ramach prawa do iriney.ru administratorów witryn wydał decyzję o dopuszczalności opublikowania na stronie krytycznych materiałów o „Sinton” zawierające wypowiedzi analogów poprzednio skutecznie zakwestionowane w sądzie  [17]  .

Notatki

 1.  Levy VL I i my – M .: Young Guard, 1973. – 169 s.: S. 17
 2. ↑ Przejdź do: 5  Decyzja sądu federalnego miasta Chimki w obwodzie moskiewskim
 3.  Zobacz dyskusję na temat “Sinton” i N. Kozlova na stronie internetowej Evgeny Volkov .  Zweryfikowano 8 sierpnia 2013 r.  Zarchiwizowano 17 sierpnia 2013 r.
 4.  Patrz str. 39 z kolekcji “UZDROWIENIE Z” RAJU “: rehabilitacja i samopomoc w zależności społecznej” / Under scientific. Ed. E. N. Volkova .- SPb.: Speech, 2008.- 392 str.
 5. ↑  Konferencja w Jekaterynburgu “Sekty totalitarne – zagrożenie religijnym ekstremizmem”
 6. ↑  Międzynarodowa konferencja naukowo-praktyczna “Sekty totalitarne – zagrożenie XXI wieku”
 7. ↑  Międzynarodowa konferencja “Totalitarne sekty i demokratyczne państwo”
 8. ↑  Materialny pasztecik z duchowym nadzieniem
 9. ↑  Journal of Practical Psychology, 2002, No. 6 Special Issue: Practical Psychology per se
 10. ↑  Nikołaj Kozłow (Moskwa) – numer FID o nim io Sinton. Alexander Liders.
 11.  Mity i ślepe zaułki psychologii pop. S. Stepanov. – Dubna.: Phoenix +, 2006. – 232 str.
 12. ↑  “Psycholog szkolny”. Wydawnictwo Pierwszego Września
 13. ↑  http://www.nevskiy.orthodoxy.ru/center/spravochnik/psiho/sinton.html
 14. ↑  Psychokultury: Dianetyka, Sinton, Simoron, DEIR i inni
 15. ↑  PSYCHOOCULTANTS
 16. ↑  Ortodoksja w Tatarstanie. | Rosyjska linia: W klubie psychologii traumatycznej. Monitorowanie mediów
 17. ↑  Guru sekty “Sinton” nie mógł uciszyć swojego tragicznie zmarłego byłego wyznawcy

Leave a Comment

Your email address will not be published.